Jak usunąć gumę do żucia z ubrania?

klinek Ubrania

Jesteś tu, więc znowu na spacerze w miejscu publicznym usiadło Ci się na najgorszej możliwej ławce lub murku w mieście :). No nic, spieszymy z pomocą. Od szkoły podstawowej guma do żucia jest czymś, co się ciągnie za nami i nas denerwuje. Jak nie jest na butach, włosach, bo przypadkiem jakiś znajomy chciał zabłyszczeć w towarzystwie to mamy ją na ubraniach. Mamy genezę problemu to teraz rozwiążmy ten problem.

Skuteczny sposób, aby usunąć gumę do żucia z ubrania, jest niżej i nie jeden, lecz więcej. Przeczytaj, a już nigdy Cię nie zaskoczy.

Usuwanie gumy do żucia z ubrania żelazkiem lub wysoką temperaturą?

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania?

Przed testowaniem sprawdź, proszę dokładnie metkę ubrania, jeśli na metce nie ma informacji, a ty nie wiesz, jaki to materiał to lepiej poradź się sprawdzonej pralni w mieście. Satyna i kaszmir nie znoszą dużych temperatur, więc nawet nie myśl testować tego sposobu na nich. Dobrze sobie radzą i możesz tego sposobu użyć do materiału jeansowego oraz bawełny. Są to dość trwałe materiały i nie bez powodu dużo osób lubi pracować w tak zwanych wycieruchach :). Spodnie, kurtka z tego materiału nie jedno wyzwanie przejdzie i idealnie się nadaje do testowania.

Ustaw średnią temperaturę żelazka i teraz uważaj, aby czasem guma od temperatury nie wtopiła się w materiał. Wcześniej przygotowany kawałek twardszej powierzchni, mam tu na myśli tekturę, karton, szary gruby papier, przyłóż do miejsca, gdzie znajduje się problematyczna guma do żucia. Dzięki temu sposobowi guma przylgnie pod wpływem temperatury do właśnie tego materiału. Delikatnie prasuj miejsce, nie przyciskaj zbyt mocno, jak tylko zauważysz zmieniającą się strukturę gumy, odłóż żelazko i wykałaczką lub nożykiem próbuj zeskrobać gumę. Wszystko ma na celu, jak wcześniej wspomniałem, zmienić strukturę gumy na bardziej płynną lub twardsza, aby nie była już tak lepka.

Inne proste sposoby na gumę

Innym sposobem, dość popularnym i bezpiecznym jest mróz, w zimę wystaw w woreczku ubrania na zewnątrz oczywiście przy minusowej temperaturze. Taki zabieg po paru godzinach zmieni konsystencję materiału i samej gumy do żucia. Guma powinna stwardnieć, teraz wystarczy mocniej ją ścisnąć, aby popękała na małe kawałeczki. Wystarczy ją teraz powoli łamać i skrzy bać. Latem trzeba się posiłkować zamrażarką lub przygotować kostki lodu w wiadereczku, wannie lub kubełku na lód. Trzeba uważać na szybkość topnienia lodu, bo to zaburzy materiał i nie sprawdzi się z gumą do żucia, zrobi się wręcz śliska.

Polecamy:

See also
Małe agd

Jak odkamienić żelazko?

Małe agd

Robot sprzątający Tefal X-plorer Serie 95 - opinia użytkowania i urządzenia