Jak wyczyścić przypalone żelazko?

klinek Małe agd

Dzisiaj postaramy się was przeprowadzić przez sposoby na skuteczne wyczyszczenie żelazka z przypaleń. Wszyscy spotkaliśmy się z ubraniami, przy których mamy spore znaki zapytania odnośnie do samego prasowania. Brakuje metek, a co za tym idzie składu, to prowadzi do możliwości przypalenia żelazka podczas prasowania i zniszczenia ubrania. Innym powodem przypalenia jest brak odpowiedniej konserwacji samego żelazka. W artykule jak czyścić żelazko podpowiadamy jak o nie dbać. Zapoznaj się z poniższymi sposobami na usunięcie brudu i przypaleń z płyty lub stopki.

przypalone żelazko
  • Pierwszy sposób — skutecznym sposobem na przypalenie jest tabletka przeciwbólowa, która w składzie musi zawierać paracetamol, w dzisiejszych czas raczej o to nietrudno. Wyjmij tabletkę, chwyć ją pęsetą lub jakimś innym narzędziem w kształcie szczypiec. Delikatnymi ruchami pocieraj miejsca, gdzie widzisz przypalenia. Zwilżoną ściereczką wytrzyj dokładnie i delikatnie płytkę żelazka. (bezpieczny dla żelazka)
  • Drugi sposób — nadaje się do wszystkich rodzajów urządzeń i jest dość bezpieczny, mowa o soli kuchennej. Rozsyp sól kuchenną na papierze lub blasze od piekarnika, powierzchnia musi wystarczyć, do poruszania po niej żelazkiem. Grubość rozsypanej warstwy soli kuchennej nie może mieć mniej niż 1-2 milimetry. Przesuwaj rozgrzanym żelazkiem, aż nie zauważysz zmian na płycie i znikających przypaleń. (możliwe problemy z żelazkiem po czyszczeniu)
  • Trzecia metoda to wosk z białej świecy, najprawdopodobniej jest to jeden z najbardziej znanych sposobów na przypalone żelazko. Znają go nasi rodzice i wcześniejsze pokolenia, gdy nie było tylu specyfików na rynku. Nagrzej spód żelazka i delikatnie pocieraj świecą o przypalone miejsca, aby został na nich wosk. Odczekaj chwilę czasu i zmyj wosk ściereczką. Rozłóż teraz szarą gazetę i kilka razy przejedź po niej rozgrzanym delikatnie żelazkiem, tłuste pozostałości powinny zniknąć. (bezpieczny dla żelazka)

Polecamy – Jak wyczyścić żelazko?

Oczywiście proszę zawsze pamiętać, że nie wszystkie domowe sposoby pomogą, gdy naprawdę naruszyliśmy dużą część stopki żelazka. W takich momentach zostaje albo zadzwonić do serwisu, infolinii producenta lub zakupić odpowiedni środek. Często można wyszukać jakie rodzaje środków preferują dani producenci lub też mają swoje sprawdzone metody. Środki w sztyfcie przeważnie pomagają nie tylko na przypalenia, ale też zabrudzenia, szybko usuwają problem z płyty żelazka.

2 komentarze

    Comments are closed.

See also
Małe agd

Jak wyczyścić żelazko?

Małe agd

Jak odkamienić żelazko?